ÜZERLİK OTU

PATLICAN ve BASUR,FİSTUL TEDAVİSİ

HEMOROİD (BASUR) hastalığının ilaçla tedavisinin olmadığını, mutlaka cerrahi müdahele gerektiğini bildiren gazetelerde sık sık ilanlar görürsünüz.

Doğrudur. Basur hastalığını tam tedavi edebilen bir ilaç henüz bulunamamıştır. Amerika ve Almanya gibi dev ilaç Endüstrileri, Hindistan Japonya gibi nebati menşeyli ilaç üretenler de maalesef bugüne kadar bir çare bulamamışlardır. Halbuki yapılan yapılan bir istatistiğe göre insanların %35 i bir diğerine göre de %55 i bu dertten muzdariptir.

Bugün tatbik edilen cerrahi yöntemler:

1-Fistülü lastikle boğup çürüyen kısmı koparmak.

2-Bıçakla veya lazerle kesip dikmek.

3-Lazerle eritmek veya yakarak kotarize etmek.

Bulunduğu yerin hassasiyeti ve Enfeksiyonlara müsait olması nedeni ile bilhassa hanımlarda problem olmaktadır.

Halbuki Ecdadımız bunu doğal bir yolla Ağrısız,sızısız kesip biçmeden tedavi etmeyi başarmış. Şahsen ben de bu hastalıktan böyle kurtuldum. Bana yapılan tavsiye patlıcan saplarını kaynatıp içmem şeklindeydi. Kaç tanesi ne kadar suda ne kadar kaynatılıp ne kadar içilecek belli değildi.

Aşağıda tarif edeceğim kaynatma ve kullanma tariflerine lütfen aynen uyunuz. Kaynama süresinin azlığı-çokluğu,tencere kapağının açılmadan kendi kendine soğuması. Beş gün sürecek tedavinin perhiz ve Antibiyotik ile aynı zamanda yapılması çok mühim. Bunlara aynen uyulduğu taktirde Allah ın izni ile beşinci günün sonunda ne fistül ne ağrı ne kanama yani BASUR diye bir derdiniz kalmayacak.

TEDAVİNİN TARİFİ


10 adet patlıcanın (Bostan patlıcanı olmasın) yeşil sap kısmını patlıcandan ayır. Temizce yıka; bir tencerede 10 bardak suyla kaynat. Kaynamaya başlayınca tencerenin kapağını kapat.* Alevi iyice kıs, yarım saat * yavaş yavaş kaynasın sonra ocağı kapat. Kapağı açmadan * kendi kendine soğusun. Soğuyunca içindeki sapları at. Sarı rekli suyu buzdolabına koy.

-Akşam yatarken aç karnına 1 su bardağı iç.

-Sabah Kalkınca aç karnına 1 su bardağı iç.

10 bardak su olduğuna göre bu tedavi 5 gün sürecek. Bu 5 gün içinde Sirke, Turşu, Domates, Bulgur, Çilek, Acı Biber yasak sonra hepsi serbest. Demir sandelyeye, taşa oturmak bunlara çıplak ayakla basmak ebediyyen yasak.

Hamilelikten dolayı oluşan veya yakın bir zamanda meydana gelmiş Hemeroidlerde perhizi de aynı zamanda yapmanız şartı ile tedaviniz bu kadardır.

Eski Hemeroidlerde fistülün içinde muhtemelen iltihap vardır. Bu yüzden vucut onu geri çekemez. Doktorunuza danışarak uygun bir antibiyotik ile bu iltihabı bertaraf etmelisiniz. Böylece patlıcan suyunu, perhizi, antibiyotiği aynı zamanda tatbik etmelisiniz.

Allah ın izni ile zahmetsiz, masrafsız, anadan doğmuş gibi bu dertten İnşallah kurtulursunuz . Tek borcunuz sadece hayır dualarınız. Siz de etrafınızdakilere duyurarak onların da kurtulmasına vesile olun.


Alıntıdır

Kalıcı Bağlantı Yorum (543) Yorum yaz!

« Önceki :: Sonraki »

Yorum yaz! :: Arkadaşına Gönder!

543 yorum yazılmıştır
 1. Yazan: deniz | Tarih: 29/4/2007
  Konu: umarım kurtulurum
  yıllardır bu hastalığım var ama beni hiç rahatsız etmemişti. ama ne olduysa son bir haftadır.ağrılar oluştu ve dayanamaz hale geldi. doktora gitmeye çekiniyorum . bu tedavi yöntemini tv duymuştum. deneyeceğim umarım sonuç alırım

  Bağlantı »

 2. Yazan: türkan | Tarih: 5/5/2007
  Konu: hiç ümidim yok ama
  merhaba bende yıllardır bu hastalığı çekiyorum.denemediğim yöntem kalmadı.en son 2 gün önce ameliyata karar verdim.yinede korktuğum için gidemedim.şu an başka bir ilaç deniyorum.bu yöntemi duymuştum ama yapmadım.yöntem denemektem bıktım açıkçası. deniz eğer başladıysa faydasını gördümü merak ediyorum.

  Bağlantı »

 3. Yazan: isimsiz | Tarih: 7/5/2007
  Konu: fistul
  ben denedim Allahın izni ile şifa buldum aynı zamanda "ENFEXİA" ismli antibiyotik kullandım.4 gun once kullanımım bitti ALLAH razı olsun bunu yazanlardan sebeb olanlardan. hayat varmış her vakit abdest olmak o kadar zorduki.devamlı ilthap vardı.rabbime sukurler olsun kurtuldum.

  Bağlantı »

 4. Yazan: isimsiz | Tarih: 8/5/2007
  Konu: BASURDA BATLICAN YÖNTEMİ %100 BAŞARILI
  inanın arkadaşlar bu yöntemi uyguladım ve şimdi çok rahatım basurdan eser kalmadı yanlız lütfen bu yöntemi uygulayın ve tanıdığınız herkese bilgi veriniz
  bir hayır duası ederseniz sevinirim allah kimseyi bu hastalığa düşürmesin yanlız bu yöntemin yanında fitil kullanın ve bol kayısı yiyin allahın izniyle hiçbirşeyiniz kalmaz sağlıklı günler dilerim.

  Bağlantı »

 5. Yazan: ahmet | Tarih: 22/5/2007
  Konu: basur :)
  millet siz fitil ve antibiyotik felan yazmışsınız fitilin ismiyok antibiyotiğin gramajı yok. onları yazarsanız sevinirim bu tadavi yöntemini sevdim herkese ii geldiyse bende deneyecem. doktora gitmikten iidir :)

  Bağlantı »

 6. Yazan: mahmut | Tarih: 29/5/2007
  Konu: acil şifalar
  arkadaşlar ben bu fistül denen illete 24 yıl önce yakalandım halen cekiyorum,ancak heer araştırmamda ameliyat haricinde tedavisi olmadıgı söylendi inşallah bu yöntemin faydası olur en kısa zamanda deneyecegim eger şifa bulursam bunu tüm magdurlara ulaştırmak için herşeyi yapacagım çünkü bu hastalık malumunuz mahrem yerimizde oldugundan doktora gitmeyip böyle cekmek zorunda kalıyoruz şimdiden teşekkürler herkese açil şifalar.

  Bağlantı »

 7. Yazan: laz emine | Tarih: 30/5/2007
  Konu: bende
  bende aynı dertten muzdaribim rabbim dermansız dert vermesin. yinede şükür bu tarifi aldım deniyorum şu an 1. gündeyim inşallah faydasını ALLAH ın izni ile göreceğim burdan size sonucu aktaracağım herkese acil şifalar.

  Bağlantı »

 8. Yazan: isimsiz | Tarih: 5/6/2007
  Konu: kayseri
  babam amaliyat oldu genede basur oluyor bu yöntemi ben deneyip babama tavsiye edecegim bende bu illet yılda bir oluyor yorumlara bakarsak inşallah kurtulacagım kurtulursam çok iyi olur.Teşekkürler

  Bağlantı »

 9. Yazan: isimsiz | Tarih: 5/6/2007
  Konu: basur
  3ay önce ameliyat oldum fissürden patlıcanıda denedim iyi leşemedim.

  Bağlantı »

 10. Yazan: isimsiz | Tarih: 5/6/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar patlıcan saplarını anlatıldığı gibi hazırladım ,içtim.ama sonuç alamadım acaba yanlışmı yaptım.yardımcı olursanız sevinirim.

  Bağlantı »

 11. Yazan: postu | Tarih: 6/6/2007
  Konu: patlıcan
  patlıcan sapları tarife uygun hazırlandıktan sonra mutlaka antibiyotik alınmalı ayrıca flogaly (isim tam dogru yazamamıs olabilirim)adlı ilac kullanılmalı.gerisi şifa ALLAH(cc)tan.

  Bağlantı »

 12. Yazan: aslı | Tarih: 6/6/2007
  Konu: selam
  ben 5 tane aldım kaynattım faydası olmazmı bilimiyorudm 10 adet olduğunu kaynattım sabah başlıcam ne dersiniz?

  Bağlantı »

 13. Yazan: aslı | Tarih: 8/6/2007
  Konu: patlıcanın tadı
  ya bu iyi gelecekmi bilmiyorum umarım iyi gelir yanıdna antibiyorikte alıyorum ama nasıl geçirecek anlamadım gelişme yok ve bu patlıcanın tadı inanılmaz kötü miğdemi bulandırıyor birde maydonz suyu varmış kaynatıp oturacakmışsın ne yapacağımı şaşırdım

  Bağlantı »

 14. Yazan: hakan | Tarih: 8/6/2007
  Konu: basur
  sabredin,5.gunden sonra insaallah fayda gormeye baslarsınız.tarife uygun olsun ama yapacaklarınız

  Bağlantı »

 15. Yazan: laz emime | Tarih: 11/6/2007
  Konu: hayır
  yaptım ben bu tarifi iğenç tadına rağmen dediğiniz gibi içdim ama bir fayda görmedim fitil kullandım ondan biraz fayda gördüm önemli olan kabızlığa dikkat etmeniz arkadaşlar bol posalı ve lifli gıdalar tüketin sağlıklı günler dilerim ALLAH yar ve yardımcımız olsun....

  Bağlantı »

 16. Yazan: isimsiz | Tarih: 11/6/2007
  Konu: şifa Allah tandır.
  şu şunu iyileştirdi demek bilmiyoruz belki ama gizli şirke giriyormuş.o bu bahane.şifa yalnız Allah tan sebebe yapışırız olmazsa başka sebeplere birinde birşey işe yarar aynı şey başkasına maraz olur.tıbbi ilaçlarda da bu böyle değil mi.eğer şifa olursa nurun ala nur.ben yıllarca bunun acısını çektim.şu şampuan saç dökülmemi durdurdu dedim yeniden başladı sıkıntım .böyle dayanılır hastalıklarda özellikle sebebe yapışıp üzerine fazla düşmemek şifa oluyor inşaallah.Rabbim tüm sıkıntısı olanlara hayırlı şifalar ihsan etsin.hastalık vazifesini en kısa zamanda yapıp gitsin inşaalah.

  Bağlantı »

 17. Yazan: mesut | Tarih: 19/6/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar bu yöntemle kullanılacak fitil ve antibiyotik adını söylermisiniz. ben de patlıcan saplarını kaynatarak içtim ama bir faydası olmadı.Herhangi bir ilaç kullanmadım. Onları da öğrenirsek iyi olur. Herkese geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.

  Bağlantı »

 18. Yazan: asya | Tarih: 19/6/2007
  Konu: fissür
  Selam arkadaşlar bu patlıcan sapı fissürede iyi geliyormu?ben fissür ameliyatı oldum ama iyileşemedim doktorum tekrar ameliyat diyor,bu ameliyatı olanınız varmı ne yapacağımı bilemiyorum artık. hepimize acil şifalar

  Bağlantı »

 19. Yazan: postu | Tarih: 20/6/2007
  Konu: basur-fissul
  antibiyotik olarak enfexia 500mg 12 saatte bir zaten 10 adet var tedaviylede uyumlu + aynı zamandq floggy isimli bagırsak temizleyici 1 hap

  Bağlantı »

 20. Yazan: Kaya | Tarih: 25/6/2007
  Konu: Tek Kesin Çözüm Ameliyat
  Arkadaşlar ben 26 yaşındayım ve yaklaşık 7-8 yıldır bu dertten muzdaribim. Ameliyat hariç aklınıza gelen, gelmeyen, duyduğunuz duymadığınız bütün yönetemleri (doğal-tıbbi) denedim. Bunlardan bazıları belki kısa süreli rahatlamalara sebep oldu ama hiçbiri kesin çözüm olmadı.
  Ben de geçtiğimiz hafta doktora gitmeye karar verdim (ki işin en zor kısmı). Muayene ve ameliyat kararı verdi doktor. Bi kaç tahlil istedi doktor. Bugün ameliyat tarihi bekliyorum.
  Ben en fazla 1 hafta sürecek acıyı yıllarca çekilecek acıya tercih ediyorum. İnşallah hepimiz bi yerlerden şifa buluruz.

  Bağlantı »

 21. Yazan: ALİ | Tarih: 28/6/2007
  Konu: DENEYELİM :)
  VALLAHİ BİR ÇOK YÖNTEM DENEDİM GEÇİYOR AMA BİR SÜRE SONRA YENİDEN BAŞLIYOR BUNUDA DENİYELİM İNŞALLAH FAYDALI OLUR YİNEDE BEN ŞİMDİDEN PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...

  Bağlantı »

 22. Yazan: isimsiz | Tarih: 30/6/2007
  Konu: kanamasız basur olur mu?
  bu konuda allah rızası için beni aydınlatır mısınız?dışkılama sonrası küçük et parçası ortaya çıkıyor.basurun böylesi var mı?doktora gitmeye tabiki bende çekiniyorum.bu nedenle yaşayanlara danışmak istedim.cevaplarınızı merakla bekliyorum.şimdiden ilgilenenlere teşekkürler.

  Bağlantı »

 23. Yazan: isimsiz | Tarih: 7/7/2007
  Konu: basur
  deniyceez bakalım nasıl geliomuş patlıcan ama işşalllaaahhh iyi gelir yaaa

  Bağlantı »

 24. Yazan: ABLANIZZ | Tarih: 7/7/2007
  Konu: ALLAH ŞİFA VERSİN
  yaaa bu basur ne boktan bi hastalık abi yaaaa adamın canı çıkıo haaa ALLAH HERKESE BOL BOL BOL BOL ŞİFLAR VERSİİNNN

  Bağlantı »

 25. Yazan: pınar | Tarih: 13/7/2007
  Konu: hemoroid
  ben de bu hastalıktan muzdaribim ve bu yöntemi deniycem; fakat arkadaşımız antibiyotik ismi falan vermiş bunu kimsenin alıp denememesini tavsiye ediyorum. Çünkü her insanın bünyesi, kullanması gereken ilaç farklıdır ve kimsenin doktor dışında birisinin verdiği ilacı kullanmaması gerekmektedir. Arkadaşımız tamamen iyi niyetle söylemiş olabilir fakar herkesin kendi doktorunun verdiği antibiyotiği kullanması en mantıklısıdır. Ayrıca bu yöntemi tavsiye ettiği için teşekkür ederim umarım bana da bir faydası olur çünkü ameliyat olmak istemiyorum tekrar çıkma riski olduğundan. Herkese sağlıklı günler..

  Bağlantı »

 26. Yazan: taha berk | Tarih: 13/7/2007
  Konu: sakın inanmayın
  patlıcan la basur tedavisimi olur.şerefsizler içtik daha kötü olduk.basuru azdıran zaten patlıcan.bide suyunu için diyosunuz.sakın ha sakın dinlemeyin bunları.

  Bağlantı »

 27. Yazan: pınar | Tarih: 15/7/2007
  Konu: ....
  ya ben de bugün içmeye başladım ama kötümü geldi diyosun?

  Bağlantı »

 28. Yazan: erkan | Tarih: 17/7/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar patlıcan diyorsunuz ama bilinki sigara kadar nikotin var bence denemeyin..ayrıca kola,soda,demli çay,baharat,acı,turşu,pilav,kabuksuz yiyecekler yiyin...kolay hazmedeceğiniz ayrıca dün gittim doktora ameliyat yapaız dedi kararı bana bıraktı ve 12gün önce verdiği ilacları kullandın şişlik indi,ağrım kesildi ve iyileşme süreci başladı.Bunlardan birisi içeri kısma sıkılan merhem diğer antibiyotik.merhem bitti aynı isimli fitili verdi bu defa isimleri..Fitil progtolog,daflon bunlar çok iyi doktorunuza danışın ve kullanın.ayrıca temiz tutun wcde ıslak emndil veya tuvalet kağıdını ıslatıp temizleyin.sık sık ılık suda oturun.ayakta çok kalmayın ve çok fazla oturmayın.ve en önemlisi ise stres insan kendii kastığığ zaman oraya kan toplanıyor ve ilerliyor serberst olun sakin olmaya bakın.ALLAH(c.c.) hepimize o büyük ismi YA ŞAFİ adıyla şifa versin.AMİN

  Bağlantı »

 29. Yazan: isimsiz | Tarih: 17/7/2007
  Konu: patlıcan
  bende aynı hastalığa düştüm çok kötü bişey yav kaç gündür uyku uyuyamıyom.banada patlıcanı tavsiye ettiler valla denicem artık şifa allahtan

  Bağlantı »

 30. Yazan: isimsiz | Tarih: 17/7/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar denemeyen uydurma şeyler yazmasın. biz ablamda denedik ve gerçekten fayda gördük yürüyemeyecek halde idi. antibiyotik kullanmamamıza rağmen iyileşti çok şükür. şifa Allah'tan. bu arada kanama olmadan da basur olur. daha ileri seviyelere gelince veya damar duvarı çatlayınca kanama oluyor. herkese acil şifalar

  Bağlantı »

 31. Yazan: basurum var diyenlere... | Tarih: 18/7/2007
  Konu: basur ve patlıcan....
  Evet, basur ve patlıcan.... Son zamanların ilacı... Arkadaşlar lütfen yapmayın! doğal veya tıbbi ilaçların asıl amacı sizin içinde bulunduğunuz atak durumunuzu azaltmaktır. Atak yani şikayetlerinizin belirgenleşmesi döneminde kullanılan ilaçlar ile hastalık maalesef yok olmuyor. Sadece rahatlıyorsunuz.... Şöyle düşünün, bir kadın ne kadar çok çocuk doğurur ve emzirirse göğüsleri o kadar çok sarkar. Yani kullanıma bağlı olarak sarkma artar. Aşağı tarafta bu memelerden üç tane var ve bunlar da çocukluğunuzdan berigelen hatalı kullanımlarınıza bağlı olarak sarkmaya başlar ve ilerleyen yıllarda ataklar halinde şikayetlere neden olurlar.Ne kadar kaçarsanız kaçın, o Galip Ömer Tevfik sizde olduğu sürece, nasıl olsa bir gün doktora gideceksiniz.... O yüzden bence fazla debelenmeden bir an önce bu işi halledin....

  Bağlantı »

 32. Yazan: isimsiz | Tarih: 19/7/2007
  Konu: YAZDIKLARINIZDAN MESULSÜNÜZ UNUTMAYIN !!!
  Yazdığınız herşeyden mesulsünüz yazdıklarınızdan etkilenenler olumlu olumsuz size birgün bunun hesabını soracak, ona göre yazın ve yorumlayın. Bende ilk defa az önce kanama oldu yarın doktora gidecem önce onu dinleyecem ne diyecek neler önerecek internetten neleri yapıp neleri yapmamam gerektiğini öğrendim doktorda aynı yönde telkinde bulunursa bütün bunları toparlayıp Allahın izniylede bir neticeye varırım inşallah. Allah cümlenize acil şifalar versin.

  Bağlantı »

 33. Yazan: pınar | Tarih: 19/7/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar patlıcanın barsak sorunu olanlara iyi gelmediğini hepimiz biliyoruz bu nedenle içmeyin ben de bi kere içtim ama zaten içilecek bişey değil çok kötü bir tadı var ve midemi çok kötü yaptı.. ben çok defa doktora gittim bunda utanılacak bişey yok ve yakında yine gidicem ameliyat derse de olucam bunun çıkarı yok.. doktordan başkasına inanmayın diyorum..

  Bağlantı »

 34. Yazan: hale | Tarih: 21/7/2007
  Konu: teşekkürler
  teşekkür ederiz bilgileriniz için bizi aydınlattığınız bence pınar arkadaşımız yanılıo herşey herkesde aynı belirtiyi gösterirmi bilemeyiz o yüzden denemek gerek denemeden bi sonuca varılmaz

  Bağlantı »

 35. Yazan: şerife | Tarih: 21/7/2007
  Konu: ilaç
  arkadaşlar ilaç neden yapılıyor tabiki bitkilerden genede ilaç içmiş olyosunuz yani birşey farketmiyor ama en sağlıklısı her zaman için saf olanıdır (SAKIN UNUTMAYIN)

  Bağlantı »

 36. Yazan: güner | Tarih: 23/7/2007
  Konu: SAĞLIK
  sağolun bende deniyecem inşallah gecer dularım sizle olur gecerse hemen patlıcan alıyorum

  Bağlantı »

 37. Yazan: GÜNER | Tarih: 24/7/2007
  Konu: TEDAVİ
  ARKADAŞLAR BUNUN EN BÜYÜK İLACI SİZE ÖNERİM SICAK SUYA GÜNDE 3 DEFA OTURUN VE KREM SÜRÜN BİDE SNAMAKİ OTU İÇİN YADA ZENCEFİL CAYI GECMİŞ OLSUN ACİL ŞİFALAR

  Bağlantı »

 38. Yazan: ercan | Tarih: 26/7/2007
  Konu: selam
  selam arkafaslar yaff gecen yıl Bu basur bende Abseye neden oldu ameliyat oldum kısa süreli gecti ama 20 gundur yine canımı okuyor doktor ameliyatı tavsiye etemem dedi bilmiyorum bu dediginiz sey Faydalı olurmu acaba ama deneyecegim mecburen bide suluk diye bişi duydum o da faydalı diyorlar bilgisi olan varmı acaba...

  Bağlantı »

 39. Yazan: isimsiz | Tarih: 27/7/2007
  Konu: doktora gidin
  bende bu illete yakalandım ve doktor ameliyat tek çare şeklinde düşünüyorum
  ottan ...tan hayır beklicegime bilimde çare ararım daha iyidir...

  Bağlantı »

 40. Yazan: seren | Tarih: 28/7/2007
  Konu: ameliyattan sonra yine çıkıyo
  ya arkadaşlar geberiyorum.Araştıra araştıra Konunun uzmanı oldum nerdeyse 2 sene önce ameliyat oldum.2 sene çok rahattım tık demedi.ama 1 aydır mahvoldum.ağrı acı sancı hayatım altüstoldu.aynı doktoruma gittim.yanlış bişi yaptın demekki.ilaçları kullan geçer dedi.daflon,antibiyotik,krem,fitil,oturma banyosu.hepsini harfiyen yaptım geçmedi.tekrar gittim.tromboze olmuş yani içinde kan pıhtısı oluşmuş.iğne yaptı uyuşturdu.hesapta içindeki kanı boşaltı.tekrar aynı ilaçlara devam et dedi.geçmedi daha beter oldu.ben naaapim şimdi tekrar mı ameliyat oliim.köyden yiğidin tohumu diye bir bitki getirdim 3 gündür onu içiyorum.bide böğürtlen kökünü kaynattım suyunu içiyorum.deniyorum.naapabilirm başka.şimdide patlicanı öğrendim.onuda denicem anasını satiim. bide aksi gibi doktorum izine gitmiş.15 gün onu beklicem.geçti geçti geçmedi tekrar ameliyat olcam demekki.

  Bağlantı »

 41. Yazan: 1111 | Tarih: 28/7/2007
  Konu: hemeroit
  boşunnnnnnnnnaaaaaaaaaaaaaaaaaaa uğrşmayın ben bütün yollrı denendim ooolllllllmmmmmmmaaaaaaaaaaaaddddııııııııııııııııııııı... çekeceksiniz bu acıyı ........................................................................

  Bağlantı »

 42. Yazan: zzz | Tarih: 29/7/2007
  Konu: Bendede var :(((
  Arkadaşlar bendede bu lanet hastalıktan var.
  2.derece benimki.Acaba ne yapmalıyım ???
  Bilgilendirirmsniz.Aileme söylemeye korkuyorum ve doktordanda cok korkuyorum
  :D lütfen bilgi...

  Bağlantı »

 43. Yazan: azrail_88 | Tarih: 29/7/2007
  Konu: gecmez
  ARKADAŞLAR BEN BU HASTALIKTAN NERLER CEKTİM BOŞUNA UĞRAŞMAYIN GECMEZ NE İLACLAR NE OTLAR KULLANDIM AMA NAFİLE SADECE RAHATLATIYOR SAKIN AMELİYAT OLMAYIN BENDE OLMADIM DAHA BERBAT OLUYOR SORULARINIZ OLURSA SORUN HERŞEYİ BİLİYORUM BUNLA İLGİLİ SU BANYOSUNU TAVSİYE EDERİM SİZE ACİL ŞİFALAR

  Bağlantı »

 44. Yazan: seren | Tarih: 30/7/2007
  Konu: ameliyat
  arkadaşlar ne demek boşuna uğraşmayın geçmez.Böölebir sancıyla yaşantı sürdürülürmü.Mutlaka geçmesi lazım.en azından ağrı olmaması lazım.En kötü hastalıkların bile çaresi var bunun da olmalı..Çare noolur çare.

  Bağlantı »

 45. Yazan: abdullah | Tarih: 31/7/2007
  Konu: ANAL FİSSÜR
  ARKADAŞLAR DOKTORDAN ÇEKİNMEK GİBİ BİR DURUM OLURMU SAÇMALIK BEN HERŞEYİ DENEDİM SONUNDA AMELİYET OLDUM AMA İYİLEŞMEDİ YAPIACAK OLANLAR DOKTORA MUTLAKA GİDİN NE OLDUĞNUN ÖĞRENİN KALİTELİ DOKTOR BULUN MUTLAKA NELER YAPABİLİRSİNİZ BİR KABIZ OLMAYACAKSINIZ İKİ POSALI LİFLİ KEPEK EKMEĞİ BOL SU GÜNDE 10 BARDAK SICAK SU BANYOSU GÜNDE İKİ DEFA BUNLARI YAPIN VE DOKTARA MUTLAKA GİDİN

  Bağlantı »

 46. Yazan: isimsiz | Tarih: 31/7/2007
  Konu: hemoroid
  arkadaşlar bende uzun zamandır bu rahatsızlığı çekiyorum.sürekli kabızlık yaşıyorum.içmediğim ot kalmadı doktora gitmeye çekiniyorum ameliyat olanlarda yine tekrar ediyoormuş.bu konuda bayan doktor ismi adresi verecek var mıbirde burda yorum yazanlardan bazılarına sorularım var nasıl adreslerine ulaşırım selamlar

  Bağlantı »

 47. Yazan: black | Tarih: 1/8/2007
  Konu: masrafsız tedavi
  bu işin tek çözümü düzenli yürüyüş ve yenilecek gıdalara dikkat etmek.ben sorunumu bu şekilde 1 ay içerisinde çözdüm...

  Bağlantı »

 48. Yazan: azrail_88 | Tarih: 1/8/2007
  Konu: cözüm
  mrb isimsiz arkadaşım ben de bu dertten neler cektim ve daha gecmedi eğer sormak istediğin soru varsa nezaman istersen sor sakın ameliyat olma gecmiyor kime sorduysam sen not bırak bana konuşalım acil şifalar

  Bağlantı »

 49. Yazan: seren | Tarih: 1/8/2007
  Konu: patlıcan
  patlıcanı denedim.bugün 3 günüm.valla billa geçti.tamamen geçmedi ama.ağrım kalmadı.2 gün daha içicem.geberiyodum ya dünya varmış.deneyin mutlaka..bayan doktor isteyen arkadaş.tem hospital hastanesinde ışıl hanım varmış.ben gitmedim araştırırken buldum.patlıcandan sonra gerek kalmayacak inşallah.

  Bağlantı »

 50. Yazan: pınar | Tarih: 2/8/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar ben patlıcanı içemedim ama Üsküdarda ERMİŞ ATTAR diye bi yer var ordan bitkisel ilaçlar aldım 1haftada geçti patlıcanı içemeyenler gitsin oraya ilgilenenlere açık adres ya da tel verebilirim

  Bağlantı »

 51. Yazan: isimsiz | Tarih: 2/8/2007
  Konu: basur
  ben yeni başlıyorumşimdialdım tarifi iyişallah iyiolur herkeze acil şifalar

  Bağlantı »

 52. Yazan: güner | Tarih: 2/8/2007
  Konu: lütfen
  Pınar arkadaşımız o bitkilerin adını verirsen sevinirim ben adanada oturuyorum ondan alamam yardımcı olursan sevinirim

  Bağlantı »

 53. Yazan: güner | Tarih: 2/8/2007
  Konu: lütfen
  Pınar arkadaşımız o bitkilerin adını verirsen sevinirim ben adanada oturuyorum ondan alamam yardımcı olursan sevinirim cok canım acıyor şimdiden teşekkürler

  Bağlantı »

 54. Yazan: terk | Tarih: 3/8/2007
  Konu: sıkıntı
  Arkadaşlar herkesin bir önerirsi var.Ama gerçekten yaşayanlar
  ve bu dertten kurtulanlar veya bir nebze hafifletenler doğruları yazsın.

  Bağlantı »

 55. Yazan: pınar | Tarih: 3/8/2007
  Konu: basur
  bitkilerin isminmi veremem çünkü bilmiyorm orda kendileri hazırlıyo.. ben ve birçok kişi kullandık ve geçirdi arkadaşlar deneyin bence.. adresi internetten ve ya radyoda da reklamları var ordan edinebilirsiniz ama ben yine de vereyim.. ayrıca adanada oturan arkadaşım sen bi ara belki kargoyla gönderirler ya da bitkilerin adını tek tek verirler.. bir de fiyat 35lira yani ben 2hafta önce o fiyata aldm ve 1haftada etkisini gösterdi.. İSTANBUL
  Adres Hakimiyet-i Milliye cd. Büyükhamam sk. No:7 Katlıotopark yanı ÜSKÜDAR
  Telefon-1 0216 334 17 85
  Telefon-2 0216 391 86 88
  Fax 0216 391 86 88
  Yetkili M. Bilal ERMİŞ

  Bağlantı »

 56. Yazan: x14x14x14x14x14x | Tarih: 5/8/2007
  Konu: Dha bgn Farkkettim Korkuoorum!!!
  bnde aylardan beri bu hastalık var ama daha bugun orendim adın ama bndeki cok kucuk serce parmak tırnagından bile küçük ama sadece yanma gibi bi his var bnde....acaba bunun amelyatsız tedavisi mümkünmü patlıcansız ilaç kulnnarak....

  Bağlantı »

 57. Yazan: erkan | Tarih: 5/8/2007
  Konu: basur
  merhaba arkadaşlar,daha önce yazmıştım yine yazayım dedim.insan yeni şeyler öğrendikçe paylaşası geliyor..Arkadaşlar bir doktor tavsiye etti baharatçılarda doğal halde satılan kuşburnu var onu alın çay gibi demleyip için bildiğiniz kuşburnu çayı ve papatya alın onu kaynatın ve bir leğene dökün ılık olsun canınız yanar üzerine oturun ve bi yarım saat falan bekleyin...ve gece yatmadan önce(en önemlisi bu) yine baharatçıdan bamya alın haşlayın bunu daha sonra iyice ezin ve afedersiniz kadın bezi gibi bi bez yapın ve arasına koyun daha sonra bunu makat bölgesine koyunuz ben şu anda bu dediklerimi yapmaktayım ve ağrı kesildi ve gittikçe iyileşiyor.En güzeli doğal yöntem eğer ameliyatı tercih ederseniz tekrarlama durumu var ve ilerde dışkı tutamama gibi v.s kötü ilerlemeler olabilir... Allah yardımcınız olsun..

  Bağlantı »

 58. Yazan: pınar | Tarih: 5/8/2007
  Konu: ..
  evet papatya ve kuşburnu iyi geliyor arkadaşlar

  Bağlantı »

 59. Yazan: yağmur | Tarih: 7/8/2007
  Konu: basur
  ben 3 yıldır bu derdi çekiyorum.bnm okdr fazla ağrım yok 1 yıldır.kanamalarada alıştım.şimdilik rahatım ama ilerde nolur bilmiyorum.patlıcan aldım ve kaynatıyorum şu anda.ama bazı arkadaşlar ters etki yapıyı demiş korkuyorum.doktora gittim bnada o içe sürülen merhemden verdi.bi etkisi olmadı.aksine 1 meme daha cıktı.ben kan görmekten ve sürekli tuvalet hissiyle yaşamaktan bıktım.patlıcanı yapıcam iyileşmezse üsküdara arkadaşın tarif ettigi yere gidicem.lütfen bilgilerinizi eksik etmeyin...bu patlıcan makatta çıkan memeleride geçiriyomu?cevap bekliyorum sonucu yazıcam

  Bağlantı »

 60. Yazan: haciolmus@hotmail.com | Tarih: 7/8/2007
  Konu: bir kez denedim
  olmadı... daha çok kez denemeli miyim?
  ben de çocukluğumdan beri var? ne yapmalıyım?

  Bağlantı »

 61. Yazan: seren | Tarih: 7/8/2007
  Konu: patlıcan
  sevgili arkadaşlar burada bulunan herkes ne yazıkki aynı derdi paylaşıyor.ancak biz birbirimizi anlarız.ben bundan 10 gün öncesine kadar geberiyodum.10 gündür ağrım yok.ağrı olmaması nekadar önemli ya.allaha şükürler olsun.patlocan iyi geldi valla.5 gün içtim.aradan 3-4 gün geçti.şimdi bidaha kaynattım yine içiyorum.ağrım olmamaısna rağmen hani birtür önlem.patlıcandan nefret ettim.ama zorla içiyorum .deneyin valla.faydası olmasa da en azından zararı yok.olsa bende olurdu.o kadar hassas bi bünyem var.

  Bağlantı »

 62. Yazan: pınar | Tarih: 7/8/2007
  Konu: bitkisel çözüm
  arkadaşlar patlıcanı içemeyenler söylediğim yere gitsin ben iyileştim ve çok mutluyum

  Bağlantı »

 63. Yazan: yaşar | Tarih: 8/8/2007
  Konu: hemoroit
  doktora gittim basur ikinci derece dediler ve ameliyata doğru gidiyor dediler ama herkez ameliyatttan memnun değilmiş bende protoloc ve fitil kullandım azaldı sonra şifalı bitkilere baktım patlıcan papatya ve kuşburnu bi de bamya iyi geliyormuş bende günddüzleri ağrıyor geceleri ağrımıyor ben de çocukluğumdan beridir var bunları yapacam işallah geçer acil şifalar

  Bağlantı »

 64. Yazan: isimsiz | Tarih: 8/8/2007
  Konu: dayanılmaz
  merhaba
  bende de yıllardır var ama son 1 hafta 10 gündür inanın dayanılmaz acılar çekiyorum.Doktora gitmedim ama tavsiye üzerine procto-glyvenol diye b fitil kullanmaya başladım fayda etmedi.Ne yürüyebiliyor ne uyuyabiliyorum.Acı,ağrı,kanama çok şiddetli.Yarın patlıcan alıp denicem umarım faydası olur.

  Bağlantı »

 65. Yazan: gül | Tarih: 8/8/2007
  Konu: bitmeyen çile
  arkadaşlar ben patlicanı denedim ilkinde geçti daha sonra tekrar başladı bu söylediginiz papatya banyosu nasıl iyimi lütfen doğruyu yazın bu acıyı çeken bilir

  Bağlantı »

 66. Yazan: seren | Tarih: 9/8/2007
  Konu: sakın
  arkadaşlar sakın domates yemeyin.acayip azdırıyo.kepek ekmek.fındıkfıstık yiyin.
  kuru kayısı kuru incir yiyin.sakın kabız olmayın.bağırsakların tıkır tıkır çalışması lazım.buda önemli.ağrınız içinde majezik için(ağrı kesici)

  Bağlantı »

 67. Yazan: MUZDARİP | Tarih: 10/8/2007
  Konu: LIS+FÜSSÜREKTOMİ AMELİYATI
  DOKTOR EŞİME ANAL FİSSÜR TEŞHİSİ NEDENİYLE AMELİYAT ÖNERDİ.ÖZEL HASTANE FİYATI 975 YTL.ÇOK DEĞİL Mİ SİZCE .GÖRÜŞLERİNİZİ BEKLİYORUM

  Bağlantı »

 68. Yazan: isimsiz | Tarih: 10/8/2007
  Konu: basur
  arkadaşlara bende ameliyat oldum gecen yıl özelde 800e ama tekrarlıyo en iyisi kremi sıcak su oturmalarını arada yapın meyve sebze lifli besinler tüketin incir kayısı iyi geliyor ama ameliyat çözüm değil patlıcanın zaralı olmasından korkuyorum daha denemedim şimdilik iyiyim ama korkuyorum.

  Bağlantı »

 69. Yazan: basur kurbanı | Tarih: 11/8/2007
  Konu: amelıyat hakkında bılgıler
  yaa arkadaslar bendede bu sorun bayadır war:( ben bır bayan olarak erkek doktora gitmeye cekınıorum bayan doktor bulursam amelıyat olsam gecermı sonucu nolur lutfen bilgi werın bırde bu patlıcan ı denıeceım bılgısı olan solesın lutfen
  aaaaaaaaaaaaaah basur aaaaaaaaaaaaaaaaaaah:(:(:(

  Bağlantı »

 70. Yazan: ipek | Tarih: 11/8/2007
  Konu: fissür
  arkadaşalr ben yaklaşık 1,5 yıl önce çatlak ameliyatı oldum fakat tekrar yırtılma oldu doktora gitmekten çekinmeyin ben çok gittim önemli olan yediklerinize dikkat etmeniz ve kabız olmamanız.bugün birdaha gidecem.inannın ameliyat olduktan sonra çok rahatladım zaten en fazla 40 dk sürüyor ve aynı gün ayağa kalkıp normal hayatıma devam ettm

  Bağlantı »

 71. Yazan: burhaniyeden kel | Tarih: 11/8/2007
  Konu: patlıcan
  patlıcan tedavisini bu sayfada okudum. aynen uyguladım.antibiyotikle beraber.
  artı 2 arkadaşımla beraber aynı hafta içerisinde kullandık.20 gün sonra biribirimize sorduğumuzda cevap:bomba gibiyim oldu.bu sayfaya bu tedaviyi yazan dan ALLAH (C.C.) binlerce kere razı olsun.

  Bağlantı »

 72. Yazan: isimsiz | Tarih: 12/8/2007
  Konu: şanjuman dağıldı
  allah düşmanımın başına vermesin.ölmek var dönmek yokk patlıcanıda deneyecez bakalım ne olacakkk.

  Bağlantı »

 73. Yazan: cengiz | Tarih: 13/8/2007
  Konu: basur
  bu ne llet bir hastalıktır
  doktora gittim içini bosaltmam lazım dedi ben vaz geçtim şimdi fitil ve bir ilaç kulanıyom faydası yok 3 gündür bakalım batlıcanı deneyecem ama bu bostan patlıcanı dışında ki patlıcan nasıl bir şey arkadaşlar acil şifalar herkese

  Bağlantı »

 74. Yazan: isimsiz | Tarih: 13/8/2007
  Konu: basur
  slm arkadaslar bende basurum eczaneye gıttım o bana PROCTOLOG,FITIL VE TABLET YAZDI KULLANDIM fıtıl cok ıyı geldı onu kullandıktan sonra tuvalette hıc sıkıntı cekmedım ama sıslık ve agrı gecmıyor sadece tuvalette ıyı gelıyor sonra patlıcanı duydum kullanıyorum ıctıkten sonra ıyı gelıyor uyusturuyor basur yerını ama duzenlı kullanmak onemlı ve sıcak su cok ıyı aksatmadan yapın veee sureklı basur yerınız havasız dar yerde oldugundan pısıyor ve agrıyor orayı mumkun oldugunca hava aldırın gecıyor ben bıldıklerımı yazdım gerısı sıze kalmıs

  Bağlantı »

 75. Yazan: ipek | Tarih: 13/8/2007
  Konu: keten tohumu
  arkadaşlar bir kaç gün önce bir genel cerrahla görüştüm. bana keten tohumunu önerdi.tohumu ezip günde 3 çorba kaşığı yiyorsunuz isterseniz kayısı nektarına karıştırıp(ben böyle yapıyorum) için sizi rahatlatacaktır.bu arada oturma banyosu fitil ve krem kullanıyorum 3 gündür çok rahatım.herkese tavsiye ederim ama en önemlisi kabız olmamak

  Bağlantı »

 76. Yazan: zorro-d@hotmail.com | Tarih: 14/8/2007
  Konu: basur
  selamlar.... yıllarca çektiğim dışkı giderme ve tuvalette enaz yarım saat kalma gibi problemimi, kesin çözüme ulaşmak için doktora gittim. tabiiki bu kan görmek ve çok acı çekmeye başladıktan sonra ,zoraki oldu.. doktor makat'ta yırtık (anal fissür) olduğunu ve 2 adet büyük meme li basur olduğunu söyledi... :(( .. tabiiki ilaçlar yazdı ;kullanmaya başladım.. lazer longo fiyatını sordum 3500 ytl.dedi. (ama yırtık iyileştikten sonra)... 1. ne olursa olsun tuvalette 5 dk. dan fazla oturma.. 2. barsak düzenleyici kullan . 3. tabiiki bol bol su 3 lt. :(( ..4. hergün düzenli tuvalet.. 5. ıkınmak yok.. v.s. v.s. ALLAH HEPİMİZE ŞİFA VERSİN... AMİİİNN

  Bağlantı »

 77. Yazan: ayşe | Tarih: 15/8/2007
  Konu: anlatım
  böyle bişey olamaz lütfen kullanmayın birisi uydurmuş işte doktorlarımıza gidip tedavi olun bunun yan etkilerinin olduğu kanıtlanmıştır.

  Bağlantı »

 78. Yazan: canay | Tarih: 15/8/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar bu sabah başladım ptlıcanın saplarını içmek için ama tadı berbat ayrıca ya saplarıda dahada tetiklerse diyorum çünkü şimdilik ağrım yok ama ben tamamen kurtulmak istediğim için deniyorum ilaç kullanmaktan bıktım etkilimi bu patlıcan gercekten.

  Bağlantı »

 79. Yazan: BCBAL | Tarih: 16/8/2007
  Konu: BASUR VE ASPİRİN
  ARKADAŞLAR BASURDAN ŞİKAYETÇİ OLANLARA BENDENDE BİR TAVSİYE:
  YATMADAN 1 SAAT KADAR ÖNCE 1 ADET ASPİRİN (BÜYÜKLER İÇİN) ALIN.
  BASURUN OLUŞMASININ SEBEPLERİNDEN BİRİDE KANIN PIHTILAŞMASI SONUCU MAKAT BÖLGESİNDE KAN DOLAŞIMININ YAVAŞLAMASIDIR. SONUÇTA İÇ VEYA DIŞ HEMEROİDLER OLUŞABİLİR. ASPİRİN KANI SULANDIRIR VE AKIŞKAN HALE GETİRİR. BÖYLECE BU RAHATSIZLIĞI ÇEKEN HASTALARIN ŞİKAYETLERİ AZALIR.ASPİRİNİ SABAH AKŞAM OLMAK ÜZERE 2 TANE ALABİLİRSİNİZ. AMA ASPİRİN TEDAVİ ETMEZ. SADECE RAHATLATIR. EĞER İÇ BÖLGELERDE FİSÜR VEYA İLTİHAP VARSA ASPİRİN DE RAHATLATMAYA YETMEZ.
  EN DOĞRUSU DOKTORA GİDİP AMELİYAT OLMAKTIR. LAZERLE VEYA CERRAHİ... HERKESE GEÇMİŞ OLSUN.

  Bağlantı »

 80. Yazan: canay | Tarih: 16/8/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar ben patlıcanı yapıyorum ama domates yenmicekmiş çiğ olarak yemiyorum zaten ama yemeklerde pişmiş yenince patlıcan ı yapıyorum acaba yinede pişmiş domates etkilermi tedaviyi?

  Bağlantı »

 81. Yazan: ekrem | Tarih: 16/8/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar 2 senedir bi şeyler oluodu ama çok hafif ne oldugunu anlamadım kanama oluyodu ama canım hiç yanmıyordu bugun dünyam karardı adeta basur oldugunu bugun netten okuyunca anladım şu patlıcan olayını denicem doktora gitmekten cekiniyorum baş agrısı gibi bi şey diiil ki anasını satıyım acıp gösteremem ben işallah iyi gelir iyi gelirse tekrar yazıcam herkese acil şifalar

  Bağlantı »

 82. Yazan: üsküdarlı | Tarih: 16/8/2007
  Konu: belli
  okuyana. slm bende sizdenim arkdaşlr .ben bu yoğurtlardan denedim hiç faydasını görmedim.kayısı incir vs yiyorum devamlı, yine olmuyo.stresle alakası çok ne zaman yaşasam kabızlık başlıyo .sabah aç karnına ılık kayısı suyu iyi geliyomuş. sıcak su ile yıkamalı kesinlikle..

  Bağlantı »

 83. Yazan: isimsiz | Tarih: 17/8/2007
  Konu: konu yazmaya gerek yok
  arkadaslar malesef bende sızdenım hemde o bıcım :(( artık ne yapacagımı bılmıyorum kanama ıltıhap dayanılmaz acılar gecelerı uyuyamıyorum acılardan ben kabız olmamak ıcın bira ıcıyorum ama fayda etmıyor :( bır care :((

  Bağlantı »

 84. Yazan: erkan | Tarih: 17/8/2007
  Konu: basur
  kahretsın ne bıcım bır hastalık arkadaslar ozur benımkı 4. derece artık ulasacak baska kıdem kalmadı bende :P 4 meme hepsınde kanama asırı sancı gecelerı uyuyamıyorum artık vc ye gıdecegım zaman nerdeyse bırısını nobetcı olarak brakacam :(( ne olur acıl care.. herkese acıl sıfalar
  berfasor_0319@hotmail.com
  ulasmak ısteyen dostlar

  Bağlantı »

 85. Yazan: xxl | Tarih: 18/8/2007
  Konu: hemoroid
  ameliyat_ameliyat

  Bağlantı »

 86. Yazan: ceren | Tarih: 18/8/2007
  Konu: basur
  yaa eminsiniz dimi bu yöntemin işe yarıcagından bi daha kötü olmasın basımıza iş acmayalımm hastaneye hemen alırlar mıı baska naapabilirim bu arıdan kurtulmak için

  Bağlantı »

 87. Yazan: Sedat_006 | Tarih: 19/8/2007
  Konu: Anal Fissür
  Arkadaşlar bu hastalık yüzyıllardır mevcut. Ama şu ana kadar okuduklarımdan anladığıma göre kesin bir çaresi yok. Yani Ameliyat ta bir çare değil. Bu çabalar sadece basur veya fissürün ilerlemesini engelliyor. Bende de bu illetten var patlıcan ı denedim ilk günlerde rahatladım ama başka sebeplerden dolayı ara verdiğimden tekrarladı. (ben kabız olmayı engelleyemedim) ALLAH'tan ümit kesilmez. Denemeye devam.ALLAH (c.c.) herkese acil şifalar versin. Kesin çaresini bulan varsa lütfen... Sedat_006@hotmail.com

  Bağlantı »

 88. Yazan: misafir | Tarih: 20/8/2007
  Konu: Anal fissür
  Arkadaşlar merhaba ;

  Öncelikle herkese geçmiş olsun . Böyle bir hastalığa yakalanana kadar hiç umursamadan yaşıyoruz. Ama sonra başımıza gelince de ne kadar ah etsek faydası yok.

  Hastalık gerçekten iyileşmesi zor bir hastalık. Nedenleri arasında düzensiz tuvalet alışkanlığı ( erteleme vs ) , kabızlık ( yanlış beslenme ... ) stres var .

  Ben yaklaşık 6 aydır bu illetle boğuşuyorum. Fitil krem ne varsa kullandım. Tam iyileştim diyorum sonra tekrar başlıyor. Ama şunu farkettim olay tamamen beslenme ve kabızlık ile alakalı çok sıkı bir rejimle bu işin çözüleceğini umuyorum. Ve dünden itibaren çok katı bir beslenmeye başladım. Herkese öneriyorum yoksa bunun ameliyattan başka çaresi yok.

  Öncelikle günde en az 2 lt su içmemiz gerekiyor. Bol miktarda kayısı , incir , erik kurusu veya yaşı tüketilmesi ve bunları tüketirken bol bol su içilmesi lazım. Diyetin en önemli maddeleri bunlar. Sonra beyaz ekmek , unlu mamüller kurabiye vs işlenmiş gıdalar hepsi yasak . Süt ürünleri kabız yapıyor mümkün olduğu kadar yememek lazım. Elma , ayva , çay , kola , kahve ,şeftali , muz , beyaz prinç yasak.

  Yenilecekler ise bol miktarda yeşil yapraklı sebzeler ( fasülye , bamya , türlü ...) marul. yeşil soğan gibi. Tam buğday unundan yapılmış ekmek , ayrıca fırından saf kepek alıp tüketebilirsiniz. Pirinçi de kahverengi prinç şeklinde tüketin. Posası olmayan herşey kabız yapıyor.

  Ben bu illetten en fazla 4-5 gün kurtulabildim fakat yukarıdaki kurallara uymadım daha doğrusu böyle bir hastalık olduğunu anlayamadım. Bakalım sonu nasıl olacak. Kabızlıktan kurtulmadığımız sürece bu hastalık düzelmiyor arkadaşlar isterseniz ameliyat olun ama kabız olursanız tekrar nüksediyor.

  Herkese geçmiş olsun inşallah faylalı olabilmişimdir.
  Bağlantı »

 89. Yazan: canay | Tarih: 21/8/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar ben patlıcan tedavisini dün akşam bitirdim şimdilik bişey yok ama sevinmek istemiyorum tamamen yok olcağı mucize gibi geliyor ameliyattan sonrada sevinmiştim ama nafile sizde deneyin ama aynen tarifteki gibi ayrıca gecsede hala yediklerinize dikkat etmeniz gerekiyor acil şifalar.

  Bağlantı »

 90. Yazan: isimsiz | Tarih: 21/8/2007
  Konu: Anal fissür
  Ayrıca ilave etmek istediğim bir konu daha var tuvalet kağıdı kesinlikle kullanmayın. Ilık suyla temizlik yapın ve daha sonra 10-15 dakika ılık suda oturun. Hastalığın asıl nedenleri arasında bu bölgedeki spazm ın kaybedilmesi imiş. Zaten LIS denilen ameliyatta ta yapılan bu. O bölgedeki kası bir miktar kesiyorlar ve rahatlama sağlanıyor.

  Ben şahsen kaplıca türü sıcak suyun da iyi olacağı kanısındayım. Ayrıca hastalık öyle kolaylıkla kalıcı olarak düzelmiyor. Benim tahminin sıkı diyetin en az 6 ay 1 yıl devam ettirlmesi yönünde. Yoksa herşeye baştan başlıyorsunuz.

  Tekrar geçmiş olsun .

  Bağlantı »

 91. Yazan: isimsiz | Tarih: 22/8/2007
  Konu: Çok şükür
  Ben de bu illetle senelerden berimuzdariptim. Son seneye kadar yılda sadece bir iki hafta beni rahatsız eder gecerdi. Ama bu sene şubatta bir başladı geçmek bilmiyor. Her tuvalete gidişim benim için kabus oldu. Tuvaletten sonraki 6-8 saat işkence saatlerim oldu.
  Bu yazıyı okuduktan ve acılarım dayanılmaz bir noktaya geldikten sonra formülü uygulamaya koydum.
  Aynen denilenleri yaptım, antibiyotikle patlıcan sapının suyunu kullandım hatta 5 gün kullandıktan sonra üstüne iki gün daha kullandım. 2 aydır Allah'ıma şükürler olsun o illetten hiç bir iz yok. İnşallah bir daha başlamaz. Allah hepinize şifalar versin...

  Bağlantı »

 92. Yazan: canay | Tarih: 23/8/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar verilen patlıcan tarifini aynen yapın ben ameliyat olduğumda bile bu kadar etkili olmadı hala yediklerime dikkat ediyorum ama şimdilik çok iyi sonuç verdi kesinlikle deneyin hiçbi yan etkisi yok ama yeşil yerlerini ayırın 5gün dayanın tadı kötüde olsa ben içmeye alıştım ve bitti sonuç çok iyi bende ümitlenmek istemedim inanmadım ama deneyin ve görün.

  Bağlantı »

 93. Yazan: isimsiz | Tarih: 25/8/2007
  Konu: sen neymişsin beee
  arkadaşlar herkese geçmiş olsun.bende daha yeni başladı.bu ne biçim ağrıymış ya.allahım sen verme.öldüm bittim yaa.arkadaşlar patlıcandan bahsetmiş bende deniycem.değil suyunu içmek.oraya sokmaya bile razıyım.öncelille can demi,şler ya önce bana sonrada bütün arkadaşlara acıl şifalar diliyorum

  Bağlantı »

 94. Yazan: isimsiz | Tarih: 26/8/2007
  Konu: Patlicanlaaar
  Tarife uygun, hormonsuz patlicanlar uygun fiyata bulunur (Aninda etkili, urunumuzu begenmezseniz bad luck, geri getirme durumunuz yok:).
  Patlicani soydum basucuma koydum ben bir ya-lan uy-dur-dum. DUMA DUMA DUM.

  Bağlantı »

 95. Yazan: kadir | Tarih: 27/8/2007
  Konu: hemoroid
  Allahım gecenın saat 02,30 unda oturuş basur tedavısı arıyorum bugun cok güvendıgım bı arkadasım da bana patlıcan tedavısını onerdi sabah valıde yaprsa yarından tezı yok baslıcam inşallah arkadaslar sıze acıyı dındırmek ıçin Civan merhemını tavsıye ederım vazelın türevi cok yanma oldugu zaman surersenız makatı uyusturup acıyı alıyor bırde kantaron yagı hucre yenıleyıcı ılk baslarda kullanırsanız memeyı küçültüyor tabı bunlar dıs hemerod için içeride olanlara Allah yardımcı olsun en kolay yol ıçerıye bı dinamıt yollamak ve dısarıdan ateşlemek:)) valla bızde bu dert varken bugun patlıcan suyu yarın kendişi öbur gunde balkabagı muhabbeti yaparız Allah (c.c) ankara kocatepedekı mevlut hocaya gıtmeden herkese acil şifalar versin...(Amin)
  kadirizm_71@hotmail.com
  arkadaşlar kesın cozumculer ve hoş sohbetler msn lerıne ekleyebılır sıkılırsak silerız nasıl olsa:)

  Bağlantı »

 96. Yazan: isimsiz | Tarih: 27/8/2007
  Konu: basur rahatsızlığı
  Arkadaşlar ben de basurdan çok rahatsız oldum ve sizlerin tavsiyesi olan patlıcan kemerini denedim ama bu suyun tadı iğrenç olduğu için devam edemedim bıraktım.Sonra bağırsaklarımdan tenya olduğunu farkettim.Sarımsak dişlerini soyduktan sonra zeytinyağıyla kavurdum aynı patates gibi.ve bunları özellikle açken yedim.Hem tenyalarım düştü hem de çok ilginç basurum iyileşti.bakın deneyeli iki gün oldu ve hemen sonuç aldım. Valla patlıcan diğer arkadaşlara yaramış bana da sarımsak çook iyi geldi.Arkadaşlar bunlar doğal şeylerdir.zararı olacağını sanmıyorum.size de tavsiyem deneyin şifa Allahtan.

  Bağlantı »

 97. Yazan: reisay | Tarih: 27/8/2007
  Konu: kemer patlıcanı
  öncelikle tüm bu hastalıktan muzdarip olan arkadaşlara acil şifalar dilerim.
  benim öğrenmek istediğim kemer patlıcanı ile bostan patlıcanı arasındaki fark ne. kemer patlıcanını nerden nasıl bulacağız. ve kemer patlıcanı olduğunu nasıl anlayacağız. herkese sağlıklı günler

  Bağlantı »

 98. Yazan: isimsizibram | Tarih: 27/8/2007
  Konu: basur
  cümlenize geçmiş olsun ben 46 yaşında basurla tanıştım daha önce böyle bir dert bilmiyordu .herneyse gelelim en kısa ve en kestirme yola sabah kahvaltısından yarım veya bir saat önce hakiki zeytin yağın içinde bekletilmiş zeytinlerden beş adet zeytini yeyip ÇEKİRDEKLERİNİde yutacaksınız birhafta hiç aksatmadan devam ediniz allahşifa versin on günde hiçbirşey kalmaz okuyan herkese allah şifalar versin.

  Bağlantı »

 99. Yazan: canay | Tarih: 28/8/2007
  Konu: basur
  arkadaşlar yuvarlak değil normal patlıcanların yeşil saplarını kaynatıp deneyin kesinlikle çok iyi geliyor ilaçlardan ameliyattan bin kat daha etkili korkmadan aynısını yapıp için ama antibiyotikte için ve bu arada kabız olmayın gercekten içtekini bile yokediyor düzenli yapınca inşallah hiç çıkmaz bidaha allah hepize şifa versin .

  Bağlantı »

 100. Yazan: 0707 | Tarih: 29/8/2007
  Konu: hemoroooooo
  herkesten ilginç ilginç tedavi yöntemleri çıkıyor ama patlıcan yönteminin tedavisine geçici de olsa görenler çok ben denemedim ama deneyeceğim.Birde enjekte yöntemi nasıl olur bilmiyorum.deneyenler varsa yazsın........

  Bağlantı »

 101. Yazan: yörükoğlu | Tarih: 30/8/2007
  Konu: AH ŞU BASUR İLLETİ
  Arkadaşlar ben denedim ama hala kurtulamadıım. 5 gün değil.15 gü oldu hala ,devam ediyor,zaten tadı bir acayip artık nefret etmeye başladım ama bir ümi t birde biberiye'yani kuşdili otu varmış hiç deneyen oldumu kullanan kişiden dinledim ama kendim kullanamadım.adam kalp rahatsızlığı için kullanmış basurdan kurtulmuş .bu illetten kurtulan varsa lütfen bize yazın.TEŞEKKÜRLER

  Bağlantı »

 102. Yazan: Y-Ö R Ü K O Ğ L U | Tarih: 30/8/2007
  Konu: B A S U R
  Arkadaşlar birde şunu anlayamadım kemer patlıcanı normal patlıcan dan değişikmi kemer patlıcanı diyorlar ama bilmiyoruz yoksa yanlış patlıcanımı kaynatıp içiyoruz lütfen yazın.

  Bağlantı »

 103. Yazan: ERKAN | Tarih: 30/8/2007
  Konu: CARESIZ DEGILSINIZ
  MERHABA ARKADASLAR BEN BUNDAN ON GUN ONCE DAYANILMASI COK ZOR ACILAR CEKIYORDUM SABAHLADIGIM COK GECE OLDU SU ILLETTEN KURTULMANIN YOLLARINI BENIM KADAR ARAYANIN OLDUGUNU SANMIYORUM SIMDI SIZE SUNACAGIM KARDESLIK TAVSIYESINI IYI DINLEYIN ECZANEDE YUMUSATICI ILACLAR VAR BEN ( SIMDI MUSULE COK YAKIN BIR ILAC KULLANIYORUM ISMINI SUANDA HATIRLAMIYORUM INSALLAH AKSAMA DOGRU SIZE ISMINI GETIRIRIM SUREKLI TEMIZ TUTUN ((( RUH SİRKE ))) PAMUK UZERINI SIRKE ILE ISLATIP O BOLGEYE SURUN ILK SURDUGUNUZDE COK YANACAK AMA KISA BIR SURE ICIN ((1 )) SAAT KADAR SONRA TEKRAR SURUN ILK SEFERKI KADAR YANMA OLMAZ BELLI BIR SURE 2 SAAT BEKLEDIKTEN SONRA TEKRAR SURUN SADECE 2 GUN DENEYIN BEN SAHSEN SIFA BULACAGINIZA COK EMINIM KENDIM SUANDA SIRKE ALAMAYA GIDIYORUM (RUH SIRKE ) AMAN KATKILI SIRKELER OLMASIN HERKESE ALLAHTAN SIFA DILERIM

  Bağlantı »

 104. Yazan: isimsiz | Tarih: 30/8/2007
  Konu: basur
  bu kemer patlıcanı bildiğimiz pazarda manavda satılan şişman olmayan uzun patlıcan değilmi arkadaşlar

  bence basur azdıran tek sebep stres arkadaşlar yıllardan beri basur var bende ve azmasının sebebi %70 oranla stres

  Bağlantı »

 105. Yazan: isimsiz | Tarih: 30/8/2007
  Konu: hemoroid
  KABIZL OLAN ARKADAŞLARIM MAGNEZYUM ALIN. DIŞKI TAŞ GIBI BILE OLSA YUMUŞATIYOR, HEMOROIDIN TEDAVISI VARMI YOKMU ANLAYAMADIM
  www.basurum.com BU SITEDEN ÇOK ETKILENDIM. INANIN ARTIK TUVALETE GITMEYE KORKUYORUM. BÖYLE BIR ISKENCE OLAMAZ. BUNLARIN TEK SEBEBI AILE BILINÇSIZ AILE YAPISI ÇOCUKKEN TUVALET EĞITIMI VERIP ILGILENICEKSIN.

  Bağlantı »

 106. Yazan: isimsiz | Tarih: 31/8/2007
  Konu: HAK EDEN BULUYOR
  YAFFF ARKADASLAR INANMIYORUM SIZIN DERDINIZ YOK SADECE ZAMANINIZI GECIRIYORSUNUZ
  NERDEYSE BAGIRACAZ ILEŞİN DIYE DINLEMIYORSUNUZ ( RUH SIRKE ) YANİ BEYAZ KATKISIZ SIRKE SURUN AGRUYAN BOLGEYE BIRAZ ACIYACAK AMA HERGUN ISKENCE CEKMEYECEKSINIZ 3 GUN GUNDE 3 DEFA SURUN ILESECEKSINIZZZZZZZZ .

  Bağlantı »

 107. Yazan: isimsiz | Tarih: 31/8/2007
  Konu: SIRKE
  EVET SIRKE SURUN 3 GUN GUNDE 3 DEFA ILESMESENIZ BANA HAKARET EDE BILIRSINIZ HERKES SERBEST BEN BU MERETTEN NELER CEKTIGIMI BILIYORUM KISE ARTIK CEKSIN ISTEMIYORUM SIRKE SURUNNNNNNNNNNNNNNNNN SIR KEEEE

  Bağlantı »

  Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !